ייעוץ והדרכה להורים ולמשפחות

הדרכה וייעוץ מתקיימים בפגישות פנים אל פנים ובמפגשים מקוונים, במידת הצורך.

הורות היא צורך ביולוגי, בני האדם בוחרים להיות הורים והורות היא גם חלק מתחושת ההגשמה האישית שלהם.
חשיבה על הורות מעסיקה אנשים לפני היותם הורים. מרגע תכנון ההורות ולאורך כל חייהם, הורים מתלבטים ואוספים מידע בנוגע לגידול וטיפול בילדים.

עם כל זאת, ההורות מדורגת כאחד התפקידים המאתגרים ביותר לביצוע. הורים והחברה מצפים לעשות ככל הניתן כדי לגדל ילדים מתפקדים ומצליחים. קיימת ציפיה שההורים יעשו ככל הניתן כדי לגדל ילדים מתפקדים ומצליחים. כשהורים נתקלים בקשיים, נמתחת עליהם ביקורת ולעיתים הם חשים פער בין ההורים שהם רוצים להיות לבין מה שהם מצליחים לבצע בפועל.

סגנון ההורות, התפקוד ההורי, קשורים למאפייני האישיות. להתנהלות ההורית יש השפעה על התפתחות הילדים, תפקודם ובריאותם. התבוננות בהורות, ניתוח ההתנהגויות והמלצות לשינוי, מאפשרות לטפל בילדים באופן מיטבי, וזה לב ליבם של הייעוץ וההדרכה להורים ולמשפחות.

במפגשים נתבונן בקושי, נבין את ההתנהלות המשפחתית סביבו ונציע דרכים חלופיות להתנהלות תוך התחשבות בצרכי הילדים, ההורים והמשפחה כולה. באמצעות היענות לצרכי הילדים, הצבת כללי התנהגות ברורים, תמיכה, בקרה על התנהגותם והפגנת חום ואהבה, תיפתח האפשרות להשיג את הנינוחות הדרושה לטיפול בילדים.

ייעוץ והדרכת הורים ומשפחות

סוגי מפגשים

אני מקיימת תהליכים פרטניים וקבוצתיים.

המפגשים האישיים

מתאימים להורים שמעדיפים להתמקד בקשיים איתם הם מתמודדים בפרטיות, תוך קבלת הדרכה שבועית אינטנסיבית, התנסות ביישום ההמלצות ההדרכתיות ובדיקת יעילותן במפגש העוקב.

המפגשים הקבוצתיים

מתאימים לאנשים שמעוניינים לשתף, מכירים בכוחה של הקבוצה לסייע ומעדיפים לעבור תהליכים משמעותיים בקבוצה. מאחר ודילמות, אתגרים וקשיים בהורות משותפים להורים רבים, קיימת עוצמה בחיבור המשותף ובהבנה שאנחנו לא לבד.

צרו איתי קשר לשאלות, חשיבה משותפת, התייעצות ולקבלת פרטים נוספים.

דילוג לתוכן